Kaip jauteisi, kai netikėtai sulaukei padėkos darbe iš vadovo, kliento, gyvenimo partnerio ar gero draugo? Tikriausiai pasijutai pakylėtas (-a), užplūdo energija, entuziazmas, pagerėjo nuotaika. O kada paskutinį kartą dėkojai?

Dėkojimas yra vienas iš įpročių, ženkliai prisidedantis prie tikslų siekimo. Tai patvirtino ne vienas dėkingumo poveikį tyręs mokslininkas.

Vieno tyrimo dalyviai buvo paprašyti užrašyti savo tikslus, kuriuos jie norėtų įgyvendinti per paskutinius du mėnesius. Asmenys, kurie kasdien pildė dėkingumo dienoraštį, tyrimo pabaigoje pasiekė geresnių rezultatų siekdami savo tikslų, nei tie, kurie neužsiėmė dėkingumo praktika.

Štai kodėl Įgyvendink.lt sukurtame tikslų įgyvendinimo plane „Kasdien arčiau savo tikslo“ svarbią vietą užima erdvė, skirta padėkoms. Svarbu ne tik parašyti padėkas, bet ir (jei yra galimybė) akis į akį padėkoti visiems, kurie prisideda prie Tavo tikslų siekimo!

Įgyvendink.lt dalinasi, kaip dėkingumas gali prisidėti prie Tavo tikslų siekimo.

 

DĖKINGUMAS IR OPTIMIZMAS

Dėkingumas padeda mąstyti optimistiškai. O optimizmas padeda pasijusti laimingesniais ir pusiaukelėje nemesti savo tikslo. Optimizmas skatina veikti ir judėti pirmyn.

DĖKINGUMAS IR DARBO SANTYKIAI

Dėkingumas padeda geriau atlikti įvairius darbus, efektyviai vadovauti, lengviau užmegzti naujus ryšius, suburti aplink save geresnę komandą. Dėkingumas itin stipriai gali prisidėti prie Tavo tikslų, susijusių su siekiais karjeroje, o taip pat ir darbo vietoje aplink save susikuriant draugiškesnę ir malonesnę darbinę aplinką.

 

DĖKINGUMAS IR PASITIKĖJIMAS SAVIMI

Dėkodamas (-a) aplink save suburi žmones, kurie Tavimi tiki ir pasitiki. Dėkojimas kitų akyse Tave paverčia patrauklesniu (-e), komunikabilesniu (-e), o tai padeda plėtoti tarpasmeninius santykius ir padidina Tavo pasitikėjimą savo jėgomis.

 

DĖKINGUMAS IR SOCIALINIAI RYŠIAI

Dėkingumas padeda sukaupti socialinį kapitalą – reikšmingus ryšius, kurie Tau padės siekti užsibrėžtų tikslų. Mančesterio universiteto Psichologijos mokyklos (Jungtinė Karalystė) mokslininko Alex M. Wood kartu su kolegomis 2008 m. atlikti tyrimai rodo, kad tie, kurie 10 proc. labiau reiškė dėkingumą, turėjo 17,5 proc. didesnį socialinį kapitalą.

DĖKINGUMAS IR KOVA SU STRESU

Siekdami tikslų neišvengiamai susiduriame su sunkumais, kliūtimis, patiriame stresą. Philip C. Watkins, Dean L. Grimm ir Russell Kolts parengė studiją, kurioje nagrinėjamas emocijų ir dėkingumo ryšys. 50 proc. šių mokslininkų tyrime dalyvavusių europiečių pažymėjo, kad dėkingumas jiems sukelia teigiamas ir pozityvias emocijas. Dėkodami neigiamas emocijas pakeičiame teigiamomis, o tai padeda sumažinti stresą.

DĖKINGUMAS IR POILSIS

Dėkingumas yra vienas geriausių būdų nusiraminti ir užmigti. Jau minėto Alex M. Wood kartu su bendraautoriais 2008 metais kitas publikuotas tyrimas įrodė, kad dėkingumas pagerina miego kokybę,

sutrumpina užmigimo laiką, pailgina miegojimo laiką. Dažniausiai mums išsimiegoti trukdo įvairūs nebaigti darbai, padidėjęs streso kiekis. Prieš miegą pagalvoję apie tai, kam ir už ką esame šiandien dėkingi, sumažiname stresą ir greičiau užmiegame, o miegas tampa ramesnis. Kokybiškai išsimiegoję, galime imtis naujų veiklų ir su nauja energija grįžti prie savo tikslo siekimo.

Parengė Įgyvendink.lt ir tikslų įgyvendinimo plano „Kasdien arčiau savo tikslo“ kūrėja Sonata Dirsytė  

Šaltiniai:

Counting your blessings: Positive memories among grateful persons. Philip C. Watkins, Dean L. Grimm, Russell Kolts. Current Psychology. March 2004, Volume 23, Issue 1, pp 52–67.

Gratitude and well-being: A review and theoretical integration Alex M. Wood, Jeffrey J. Froh, Adam W.A. Geraghty. Prieiga per: https://goo.gl/14yyGL

Gratitude uniquely predicts satisfaction with life: Incremental validity above the domains and facets of the five factor model. A. M. Wood, S. Joseph, J. Maltby. 2008. Personality and Individual Differences 45 (1), 49-54. Prieiga per: https://goo.gl/3f8ync

The role of gratitude in the development of social support, stress, and depression : two longitudinal studines. Wood, Alex M., Maltby, John, Gillett, Raphael, Linley, P. Alex and Joseph, Stephen. Journal of Research in Personality, Volume 42 (Number 4) (2008). Prieiga per: https://goo.gl/bmoKpx

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas. Pažymėti laukai yra būtini *

Įrašyti komentarą