Įkvėpk, suskaičiuok nuo 5 iki 1 ir pradėk įgyvendinti tai, apie ką ilgai svajojai! Atrodo per paprasta? O gal kaip tik – per daug baisu? Visai – ne. Tereikia išdrįsti padaryti pirmą, nors ir mažytį žingsnelį.

Žinoma pranešėja, lektorė Mel Robbins siūlo pasinaudoti „5 sekundžių taisykle“, kuri padės įveikti atidėliojimą, dažnai tampantį didžiausia kliūtimi, trukdančia įgyvendinti savo tikslus.

Jau seniai tyliai svajoji apie savo verslą, trokšti paaukštinimo, nori pakeisti darbą, tačiau dėl to nepajudini net mažiausio pirštelio?

Mel Robbins siūlo pasinaudoti šiais patarimais:

Skaičiuok nuo 5 iki 1 ir nedelsdamas (-a) imkis kokio nors veiksmo. Skaičiuojant gali pajusi baimę, užplūdusį adrenaliną. Visgi, baigęs (-usi) skaičiavimą turi pradėti judėti link savo tikslo ir imtis pirmojo tam reikalingo veiksmo.    

Pirmasis žingsnis. Mel teigia, kad sėkmingi žmonės kiekvieną dieną skaičiuoja savo mažas pergales. Jei žengei pirmąjį žingsnį, antrąjį žengti bus daug lengviau. Pirmasis žingsnis gali būti labai nedidelis: skambutis, įmonės įregistravimas, užsiregistravimas į kursus, CV papildymas ar išsiuntimas.

Būk drąsus (-i). Atidėliojimas dažnai susijęs su įvairiomis baimėmis, nepasitikėjimu savimi, savikritika. Mel Robbins teigia, kad norint pakeisti netenkinančią situaciją, reikia savyje surasti vidinės drąsos ir pabandyti žengti pirmą žingsnį ją keičiant.

Pagal Mel Robbins knygą “The 5 Seconds Rule” parengė tikslų įgyvendinimo bendruomenės Įgyvendink.lt ir tikslų įgyvendinimo plano “Kasdien arčiau savo tikslo” kūrėja Sonata Dirsytė 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas. Pažymėti laukai yra būtini *

Įrašyti komentarą