Kas lemia tai, kad vieni tikslai yra įgyvendinami, o kiti – ne? Sėkmingi tikslai (kurie realizuojami) dažniausiai turi kelis tuos pačius komponentus – stiprią motyvaciją, aiškią ir konkrečią formuluotę, nuoseklų veiksmų planą ir jo laikymąsi.

STIPRI MOTYVACIJA

Jei turėsi stiprią priežastį, kuri skatintų įgyvendinti savo tikslą, turėsi daugiau motyvacijos to siekti. Paklausk savęs, kas slypi už Tavo tikslo? Kodėl nori įgyvendinti būtent tai? Klausimas „kodėl“ turėtų sekti kiekvieną Tavo atsakymą ir nesibaigti tol, kol neiškristalizuosi tikrosios priežasties, kuri būtų pakankamai didelis motyvas, kad negailėdamas (-a) savo energijos, laiko ir pinigų su užsidegimu galėtum imtis tikslo įgyvendinimo. Jei neradai pakankamai svarios priežasties įgyvendinti savo tikslą, galbūt būtų protingiau kol kas atidėti tai kitiems kartams?

KUO KONKRETESNIS TIKSLAS

Mokslininkai Edwin Locke ir Gary Latham įrodė, kad žmonės, išsikėlę konkrečius tikslus pasiekia daug geresnių rezultatų. Ir tai suprantama. Kuo Tavo išsikeltas tikslas bus konkretesnis, labiau apčiuopiamas, tuo aiškiau matysi kelią link rezultato, galėsi lengviau susiplanuoti veiksmus ir galiausiai – pasiekti tai, ką užsibrėžei.

AIŠKUS PLANAS

Turi didelę motyvaciją, aiškiai ir konkrečiai suformuluotą tikslą su terminu? Pats laikas susiplanuoti, kaip ketini savo tikslą realizuoti. Didįjį savo tikslą suskaidyk į mažesnius mėnesio, savaitės tikslus. Pagalvok, ko tau trūksta, kad įgyvendintum savo tikslą. Nori įkurti verslą? Kokia bus verslo forma? Kokius žingsnius reikia atlikti, kad galėtum pradėti verslą? Kokie yra teisiniai reikalavimai? Koks įregistravimo procesas? Ar reikės buhalterio, tinklalapio dizainerio, produkto gamintojo? Detalizuok kiekvieną žingsnį, kad prieš akis matytum visus veiksmus. Sudėliok visus šiuos veiksmus laike. Pagalvok, ką reikia atlikti pirmiausia, koks turėtų būti sekantis žingsnis? Įvertink, kiek laiko prireiks atlikti kiekvieną veiksmą. Kai kurie veiksmai bus prioritetiniai ir be jų negalėsi imtis sekančių. Kai kuriuos veiksmus galėsi atlikti tuo pačiu metu ar paeiliui.

Galbūt tikslo įgyvendinimui tau trūksta tam tikrų žinių ar įgūdžių ir vienas iš tarpinių tikslų bus baigti kursus, žinių pasisemti seminare, surasti tam tikrą informaciją, išmokti reikiamų dalykų.

Kuo detaliau susiplanuosi tikslo siekimo kelią, tuo sklandesnis bus jo įgyvendinimas.

NEATIDĖLIOTINI VEIKSMAI  

Veiksmų planas bus bevertis, jei nepradėsi jo įgyvendinti. Jį susidaręs (-usi), nedelsdamas (-a) imkis jo įgyvendinimo. Kaip tik šiuo metu Tu turi daugiausiai motyvacijos ir užsidegimo veikti, todėl neeikvok šio brangaus laiko veltui. Kiekvieną dieną nusimatyk veiksmus, užduotis, kurios padės Tau priartėti prie galutinio tikslo.

Kasdien atlik bent po vieną veiksmą. Iš pradžių tai gali būti skambutis, elektroninis laiškas, tyrimo atlikimas, informacijos paieška, problemos sprendimas, susitikimas su reikiamais žmonėmis, užsirašymas į tikslo įgyvendinimui svarbius kursus, seminarus ir pan.

Prasidėjo atidėliojimas? Laiką, skirtą tikslo įgyvendinimui, atima blogieji Tavo įpročiai? Nusistatyk prioritetus, atribok save nuo išorinių trukdžių (televizorius, internetas, išmanusis telefonas ir pan.) ir skirk numatytą laiko tarpą vienos užduoties atlikimui. Pavyzdžiui, jei nuolat atidėlioji internetinio puslapio struktūros parengimą, skirk šios užduoties atlikimui valandą ir nusistatyk laikmatį. Per šią valandą joks pašalinis veiksmas negali įsiterpti į Tavo veiklą ir pertraukti pagrindinės užduoties atlikimo.

Pradėjęs (-usi) įgyvendinti savo tikslą suprasi, kokia svarbi jo įgyvendinimui yra kasdienė rutina.

PROGRESO STEBĖJIMAS

Stebėk ne tik dienos, bet ir savaitės, mėnesio progresą. Būtinai fiksuok visas išmoktas pamokas, įveiktas kliūtis. Tai padės išvengti klaidų ir pasisemti motyvacijos judėjimui pirmyn.

Dar daugiau patarimų apie sėkmingą tikslų formulavimą, planavimą rasi Įgyvendink.lt parengtame tikslų įgyvendinimo plane „Kasdien arčiau savo tikslo“. Jame taip pat perskaitysi daugiau patarimų, kaip tikslo siekimo kelyje išlaikyti motyvaciją, įveikti iškilusias kliūtis, išlikti produktyviam (-iai) bei turėsi galimybę nuosekliai susiplanuoti kiekvieną savo tikslų siekimo dieną, savaitę, mėnesį bei sekti savo progresą.

 

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas. Pažymėti laukai yra būtini *

Įrašyti komentarą