Gerai apgalvotas dienos, savaitės, mėnesio planas leidžia lengviau ir greičiau įgyvendinti išsikeltą tikslą. Teigiama, kad geriausia savaitės veiksmų planą susidaryti penktadienio vakare, savaitgalį arba pirmadienį ryte.

Penktadienio vakaras

Kada rasi geresnį laiką susiplanuoti sekančią savaitę nei penktadienio vakare? Jo privalumas yra tas, kad susiplanuodamas (-a) naujos savaitės užduotis ir užrašydamas (-a) jas raštu, nepalieki jų mintyse visam savaitgaliui. Daugelis net savaitgalį negali pailsėti ir psichologiškai atsiriboti nuo minčių apie darbus. Penktadienio vakarą susiplanuotas sekančios savaitės darbų sąrašas leis paleisti laukiančius darbus, todėl mažiau galvosi apie naujas užduotis, planus, susitikimus ir galėsi daug geriau pailsėti.

Tarptautinė apskaitos ir finansų įmonė „Accountemps“ yra pastebėjusi, kad daugelio įmonių darbuotojai penktadienį psichologiškai „baigia darbą“ jau 16 val. Tam, kad valanda iki darbo pabaigos nenueitų veltui, ją galima paskirti kitos savaitės darbų susiplanavimui.

Savaitgalis

Savaitgalio poilsis yra reikalingas ir net būtinas. Tačiau jei nepavyko penktadienio vakare rasti laiko naujų savaitės darbų susiplanavimui, šeštadienio ar sekmadienio vakare (ar kitu patogiu laiku) galima paskirti valandėlę kitos savaitės pasiruošimui. Per šią valandą reikėtų susiplanuoti tai, kas leistų lengviau, ramiau pradėti naują savaitę ir nekvaršintų galvos likusį savaitgalį.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pirmadienio rytas

Planavimas pirmadienį ko gero yra pats sudėtingiausias ir reikalaujantis daugiau pastangų, nei aptartomis dienomis. Taip yra todėl, kad pirmadieniais daugeliui po laisvesnio savaitgalio sunku vėl grįžti į griežtesnį ritmą, vėluojama, atsiranda daugiau streso. Visgi jei nepavyko pasiruošti planą anksčiau – pirmadienį galima tai padaryti ir be streso. Tai padaryti padės sekantys patarimai:

  • Atsikelk viena valanda anksčiau. Galbūt tai bus kiek sunkesnis iššūkis pelėdoms, tačiau stipriai sumažins stresą, atsirandantį dėl skubėjimo.
  • Pasiruošk dienai – papusryčiauk, paklausyk mėgstamos muzikos.
  • Tik atlikęs (-usi) visus sau įprastus ryto ritualus imkis dienos planavimo. Planas pasmerktas žlugti, jei darbotvarkę chaotiškai pildysi tarp šuns vedžiojimo, rengimosi ir pusryčių gaminimo.
  • Pradėk planuoti ramiai atsisėdęs (-usi) į savo darbo vietą. Tai turi būti tavo pirmasis šios dienos darbas. Jokių elektroninių laiškų tikrinimo ir atrašinėjimo ar valandą trunkančių pokalbių su bendradarbiais, kol neatlikai pirmojo darbo!
  • Tam, kad dar labiau susikoncentruotum į planavimą, telefone šiai užduočiai gali nustatyti laikmatį. Tai padės atsispirti pagundai imtis kažko kito.

Tekstas priklauso tikslų įgyvendinimo bendruomenei Įgyvendink.lt

 

 

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus publikuojamas. Pažymėti laukai yra būtini *

Įrašyti komentarą